Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Pondelok, 21.10.2019
meniny má Uršula

Orchidea zo Singapuru

18.9.2018 | Modely

Anglická značka Dendrobium (podľa odrody orchideí) svoj nový hyper-šport ukázala verejnosti počas exkluzívneho podujatia Salon Privé v paláci Blenheim na domácej pôde. Model D-1 bude čisto elektrický, pričom jeho autori kládli veľký dôraz na nízku hmotnosť, ktorú by chceli udržať pod hodnotou 1750 kilogramov.

 
 
Aj preto je jeho telo tvorené najmä materiálmi ako karbónové vlákna, hliník či sklo. Základ tvorí schránka Protocell, ktorú nová automobilka vyvinula s ohľadom na použitie pre ďalšie modely značky. Dendrobium D-1 je pôvodne projekt spoločnosti Vanda Electrics zo Singapuru, ktorá sa do projektu pustila ešte v 90-tych rokoch a v roku 2016 predstavila prvé nákresy spoločnosti Williams Advanced Engineering, známej spoločnosti z prostredia Formule 1, ktorá tieto vozidlá bude vyrábať.

 
 Dendrobium D-1, Autor: Dendrobium Automotive
Model D-1 by mal mať približne 1800 koní, no presné technické špecifikácie uvoľní automobilka až v nasledujúcich týždňoch, hovorí sa však o tom, že by malo ísť o výkladnú skriňu britských technologických špičiek, čo rozhodne znie zaujímavo.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media