Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Nedeľa, 15.12.2019
meniny má Ivica

Corolla je späť!

3.9.2018 | Modely

Corolla je jednoducho najpredávanejším modelom na svete a na svojom konte má už viac ako 45 miliónov predaných kusov. Model Auris si síce stihol získať srdcia mnohých zákazníkov, meno Corolla je však predsa len väčší pojem a Toyota verí, že v krajinách kde sa Auris predával im táto zmena výraznejšie neublíži. Skôr naopak.

 
 Corolla je späť! Autor: Toyota
My sme si na podobné cvičenia už zvykli, aj keď u tak konzervatívnej značky akou je Toyota ide skôr o prekvapenie. To však bolo aj samotné predstavenie mena Auris pred niekoľkými rokmi. Toyote do tejto stratégie aspoň naoko nahráva skutočnosť, že nová Corolla prechádza na novú platformu TNGA, ktorá nahrádza donedávna používané tri rôzne platformy a všetky ďalšie modely Corolly budú tak môcť využívať hybridné pohonné ústrojenstvo.

 
 Takto vyzerá model Corolla Sport v Japonsku, autor: Toyota
Toľko aspoň hovoria oficiálne informácie, hotové autá uvidíme už o pár týždňov v Paríži, kde sa predstaví naraz hatchback ako aj kombi verzia (obe samozrejme s hybridným pohonom). Samotná zmena mena nastane koncom roka, kedy skončí výroba Aurisu (Corolla dorazí na trh v roku 2019).

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media