Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Štvrtok, 19.9.2019
meniny má Konštantín

Renault Arkana

30.8.2018 | Modely

O novom Renaulte Arkana, ktorý včera odhalili v Moskve zatiaľ hovoria ako o „show car," teda o aute, ktoré by malo naznačiť vzhľad novinky, ktorú v roku 2019 uvedie Renault najprv na ruský trh a neskôr aj na ostatných trhoch. O Európe ale vraj zatiaľ neuvažujú. Podľa prvých fotografií si ale hovoríme, že to je škoda, podobné autá sú úspešné aj na európskom trhu a Arkan je aspoň podľa našej redakcie atraktívny.

 
Renault Arkana Show Car, autor: Renault
Renault samozrejme hovorí o kombinácii crossoveru a coupé, je to však skôr klasický päťdverový liftback s decentne vyšším podvozkom, čo ale samozrejme neznie tak dobre. Na druhú stranu, funguje to a ide o typ vozidla, po ktorom je momentálne dopyt a nielen v prémiových segmentoch (pri pohľade zboku sa nám vybaví hneď niekoľko modelov s veľmi podobnou siluetou). Okrem dobrého priestoru pre posádku totiž ponúka aj slušný batožinový priestor a stále pôsobí kompaktným dojmom.

 

 
Renault Arkana Show Car, autor: Renault
Veľkosťou bude Arkana patriť do segmentu C, trochu sa obávame 19-palcových diskov, na ktorých stojí auto aj na prvých fotografiách. Okrem výzoru je podľa nás dôležitejšie aby s ich masou zvládali pracovať podvozkové komponenty a vozidlo a samozrejme aj posádka netrpeli. Ako sme už spomínali na začiatku, Renault plánuje budúcnosť modelu Arkana zatiaľ najmä na ruskom trhu, neskôr sa však bude vyrábať a predávať s minimálnymi úpravami pre lokálne trhy aj v Ázií.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media