Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Nedeľa, 15.12.2019
meniny má Ivica

Predzvesť nového Aurisu?

16.8.2018 | Modely

Od prototypu, ktorý sme videli aj v Ženeve sa auto skutočne nelíši, je to však po prvýkrát, čo môžeme vidieť aj interiér novinky. Auto je samozrejme postavené na novej platforme TNGA, ktorá prispela k zníženiu ťažiska a zvýšeniu tuhosti karosérie.

 
 Toyota Corolla Sport, autor: Toyota
Palubná doska bola umiestnená nižšie ako v predchádzajúcom modeli a pribudol aj nový farebný displej TFT s priemerom 7 palcov. Novinkou vo výbave interiéru sú nové športové sedadlá s bočnými podperami, zatiaľ ale nevieme, či sa dostanú aj do Európy. Japonskí vodiči majú na výber dva druhy pohonu - hybridný pohon štvrtej generácie s objemom 1,8 l a celkovým výkonom 122 koní, alebo motor 1.2 Turbo s priamym vstrekovaním paliva a s maximálnym výkonom 116 koní. Bez ohľadu na výber pohonu je japonská Corolla Sport vybavená 10-stupňovou športovou automatickou prevodovkou.

 
 Toyota Corolla Sport, autor: Toyota
Corolla Sport je prvým vozidlom Toyoty s predným pohonom a motorom umiestneným vpredu, v ktorom bol použitý systém aktívneho zavesenia kolies s dynamicky regulovanými tlmičmi (Linear-solenoid-type AVS). Corolla Sport je v štandarde vybavená balíkom Toyota Safety Sense druhej generácie, ktorý rozširuje existujúce funkcie o modernejší systém Pre-Collision System (PCS) a nový asistenčný systém Lane Tracing Assist (LTA).

 
 Toyota Corolla Sport, autor: Toyota
PCS detekuje nielen autá, ale aj cyklistov pri dennom svetle a chodcov vo dne aj v noci. Ak zaznamená prekážku, systém automaticky aktivuje brzdy, ktoré pracujú v rozsahu rýchlosti od 10 do 180 km/h. Nový asistenčný systém Lane Tracing Assist, LTA udrží vozidlo uprostred pruhu prostredníctvom kontroly riadenia a aktívneho tempomatu. Ak vodič vybočí zo svojho jazdného pruhu bez zapnutia smerovky, aktivujú sa varovné signály a vozidlo sa automaticky vráti na správnu jazdnú dráhu. Balík navyše obsahuje aj systém rozpoznávania dopravných značiek (RSA), automatické diaľkové svetlá (AHB) a aktívny tempomat (ACC).

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media