Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Utorok, 12.11.2019
meniny má Svätopluk

Fabia, modelový rok 2019

7.8.2018 | Modely

Prv ako príde úplne nová generácia Škody Fabia si zavedené pravidlá žiadali ešte jeden menší facelift, ktorý by mal mierne zatraktívniť aktuálnu generáciu. Fabia je priam učebnicovým príkladom, zmeny sú mimoriadne nenápadné a všimnúť si možno najmä iný tvar predných hlavných, či hmlových svetiel.

 
Škoda Fabia, autor: Škoda
Vo vnútri sa mierne zmenil vzhľad prístrojov v kaplnke pred vodičom, tvar niektorých dekoračných prvkov a nové sú aj dvojfarebné vzory látok čalúnenia. Pohonné jednotky sú štyri, pričom ich objem je identický - jeden liter a ide samozrejme o trojvalec. Ponúknu výkon od 44 kW (60 koní) vo verzií MPI až po 81 kW (110 koní) najsilnejšej verzie TSI. Silnejšie verzie budú vybavené aj filtrom pevných častíc.

 
Škoda Fabia, autor: Škoda
Fabia ponúkne aj všetky bezpečnostné systémy, ktoré poznáme z koncernu a síce asistent strážiaci mŕtve uhly, asistent pre vyparkovanie kontrolujúci dopravu za autom a asistent diaľkových svetiel. Príplatky tu ale nekončia, v ponuke je 6,5-palcový multimediálny systém s dopravnými informáciami v reálnom čase a komu ide viac o estetiku, na Fabiu si môže objednať až 18-palcové kolesá priamo z výroby.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media