Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Štvrtok, 19.9.2019
meniny má Konštantín

Nový motor pre Insigniu a budúcnosť ďalších modelov

3.8.2018 | Modely

Opel Insignia dostane nový benzínový motor s filtrom pevných častíc. Jeho objem je 1,6 litra a upokojiť by to malo práve tých klientov, ktorí sa obávali, že prepĺňaný agregát s objemom 1,5 litra a výkonom 121 kW (165 koní) veľkej Insignii stačiť nemôže. Nový agregát má tak väčší objem a samozrejme aj výkon - ten poskočil až na 147 kW (200 koní), 280 Nm a prítomnosť filtra pevných častíc mu má zabezpečiť ideálne emisie.

 
 Vizor, autor: Opel
Koncept Opel GT X Experimental má možno pridlhé meno, no v dnešnej retro-hystérií to mohlo dopadnúť ešte oveľa horšie. Na odhalenej časti môžeme po prvýkrát vidieť aj tzv. Vizor, časť prednej masky, v ktorej Opel združuje denné svetlá, kamery a senzory pre asistenčné systémy s logom automobilky. Práve Vizor by mal byť poznávacím znamením budúcich modelov značky, pričom opätovne sa vraj o jej budúcnosť nemusíme báť. Nové modely sú v pláne a rovnako aj posilnenie imidžu v rámci skupiny PSA.

 
 Opel GT X Experimenta, autor: Opel
Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media