Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Utorok, 12.11.2019
meniny má Svätopluk

Novinky pre Škodu Karoq, Scout a Sportline

2.8.2018 | Modely

 
 Škoda Karoq Sportline, autor: Škoda

Obe verzie už dobre poznáme z iných modelov. Scout aj Sportline patria medzi obľúbené variácie štandardných modelov, ktoré je pomerne jednoduché odlíšiť a taktiež - vďaka nim sa odlíšiť. Sportline dostal pod kapotu najvýkonnejší dvojliter s výkonom 140 kW (190 koní), odlišné nárazníky, ktoré automobilka označuje ako „športové."

 
 Škoda Karoq Sportline, autor: Škoda


Vo vnútri sú štandardom sedačky s lepším bočným vedením a poťahom Thermoflux. O trakciu sa starajú 18-palcové disky z ľahkých zliatin v špecifickom dizajne.

 
 Škoda Karoq Sportline, autor: Škoda


Táto špecifikácia ale nie je pevne daná, kolesá si môžete vymeniť za väčšie 19-tky a ak máte tú potrebu, môžete si zvoliť aj inú pohonnú jednotku. Benzínový motor s objemom 1,5 litra a výkonom 110 kW (150 koní) doplnia ešte dve naftové pohonné jednotky s objemom 2 litrov a výkonmi 110 a 140 kW (150 a 190 koní).

 
 Škoda Karoq Scout, autor: Škoda


Škoda Karoq Scout má zase na rozdiel od iných modelov Scout štandardne pohon všetkých kolies a okrem najsilnejšieho benzínového dvojlitra má v ponuke rovnaké agregáty ako Sportline - čiže rozumiete tomu správne, obe verzie budú orientované na štedrejšiu klientelu. Scout dostal strieborné ochranné prvky, výrazné lemy blatníkov a nové 18-palcové disky kolies, ktoré si ale taktiež môžete vymeniť za 19-palcové obutie.

 
 Škoda Karoq Scout, autor: Škoda


Vo vnútri nájdete dvojfarebné sedadlá s výšivkou „Scout" a tak ako aj Sportline - modely Scout môžu byť na prianie vybavené digitálnym kokpitom. Spolu s balíkom pre zlé cesty tak môžete získať auto, ktoré sa bude tváriť ešte serióznejšie a mnohým to bude aj stačiť. Nás by veru neprekvapila ani verzia s pohonom jednej nápravy.

 
 Škoda Karoq Scout, autor: Škoda


Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media