Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Nedeľa, 15.12.2019
meniny má Ivica

Nové Porsche Macan

25.7.2018 | Modely

Od svojho predstavenia v roku 2014 robí Macan Porsche obrovskú radosť, 350 000 predaných kusov je na pôvodne malú a úzko špecializovanú automobilku veľmi pekné číslo, viac ako 100 000 smerovalo okamžite po výrobe do Číny. Za posledné štyri roky sa však vývoj pohoj ďalej a Porsche samozrejme muselo zareagovať. Prvý facelift preto prináša decentné zmeny, ktoré sa zamerali na najobľúbenejšie prvky snáď všetkých faceliftov.

 
Správny facelift - zmeny sú minimálne, autor: Porsche
Nikoho teda neprekvapia nové svetlá. Vpredu dostali LED techniku a vzadu sa zmenili ešte viac, inšpiráciu čerpali v najnovšej Panamere a spája ich výrazný pás, taktiež ide o LED svetlá. Zvonku je to všetko, niekoľko zmien sa ale našťastie udialo aj vo vnútri. Najvýraznejší je nový, 11-palcový stredový displej, iné výduchy klimatizácie a nový športový volant s označením GT známy z modelu 911.

 
 Nové výduchy klimatizácie a displej, autor: Porsche
Okrem týchto drobností pribudlo niekoľko nových farieb, nových diskov z ľahkých zliatin (vo formáte 20 a 21 palcov) a niekoľko aktualizácii dostali aj elektronické systémy ako napríklad adaptívny tempomat s funkciou asistenta pri dopravných zápchach.

 
 LED svetlá sú základ, autor: Porsche
Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media