Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Utorok, 12.11.2019
meniny má Svätopluk

Fiesta ST má slovenské ceny

18.7.2018 | Modely

S trojvalcami v dnešných autách problém nemáme, práve naopak. Ľúbia vyššie otáčky, ich prejav má zaujímavý charakter a aj keď ich spotreba často nie je výrazne nižšia ako pri starších agregátoch s väčším objemom, sú podstatne živšie a výkonnejšie. Aj keď sme na novinke ešte nejazdili, nemáme žiadne obavy z chýbajúceho výkonu, tých 147 kW (200 koní) tam určite bude.

 
 Ford Fiesta ST, autor: Ford
Otázne je, ako slovenský zákazník prijme základnú cenu. Trojdverový model začína na sume 23 490 eur podľa aktuálneho cenníka a aj keď je jeho výbava pomerne bohatá (najmä na elektronické systémy), za Sadu Performance (samosvorný diferenciál Quaife, Launch Control a signalizácia preradenia prevodového stupňa) priplácate takmer tisíc eur.

 
  Ford Fiesta ST, autor: Ford
Ďalšiu takmer tisícku vás budú stáť predné Full Led svetlomety, ktoré považujeme taktiež za povinnú súčasť a s metalízou ste hneď na sume, ku ktorej stačí pridať iba o niečo viac ako tisícku a máte na dosah kráľa triedy hot-hatchov, francúzsky oranžový blesk. To len tak mimochodom...

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media