Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Štvrtok, 17.10.2019
meniny má Hedviga

Robocar na Festivale rýchlosti v Goodwoode

16.7.2018 | Modely

Robocar nie je úplne obyčajným elektromobilom. Za jeho dizajnom stojí Daniel Simon, ktorého budú mnohí poznať najmä vďaka práci na filmoch ako Tron: Legacy, Oblivion či Kapitán Amerika. Robocar sa v piatok trinásteho zároveň stalo prvým autom riadeným umelou inteligenciou, ktoré zdolalo známy súťažný úsek na Festivale rýchlosti v Goodwoode bez ľudského zásahu.

 
 Robocar pri jazde do vrchu, autor: Roborace
Viac ako 1,8 kilometra dlhý pretek do kopca zvládlo auto priemernou rýchlosťou takmer 100 km/h za 1 minútu a 30 sekúnd. Robocar však túto a vôbec akúkoľvek trať zvládol po prvýkrát a pre jeho stvoriteľov z projektu Roborace tak ide o obrovský úspech. Mimochodom, tie najrýchlejšie autá zvládli rovnaký úsek za menej ako 50 sekúnd.

 
 Robocar pri jazde do vrchu, autor: Roborace
Samotné video možno nevyvolá žiadne obrovské emócie, no niet sa čo čudovať. Počas tohto víkendu sa na rovnakej trati totiž vystriedali autá, ktoré dokážu obrazne zastaviť srdce aj obyčajným naštartovaním.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Súvisiace články
Video k tejto téme
Focus Media