Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Utorok, 12.11.2019
meniny má Svätopluk

Aston Martin DBS Superleggera

27.6.2018 | Modely

Značka Aston Martin nás v posledných mesiacoch zásobuje novinkami priam neuveriteľným tempom. Okrem modelu Vantage, alebo kabrioletu DB11 Volante ale včera konečne predstavila svoju náhradu za špičkový model Vanquish S, nový Aston Martin DBS Superleggera.

 
 Aston Martin DBS Superleggera, autor: Aston Martin
Vzdávajúc poctu špeciálnej ľahkej konštrukcii talianskeho výrobcu Touring, vďaka ktorému vznikli v minulosti také dôležité modely ako DB4, DB5 a DB6, karoséria novinky pozostáva z jednotlivých panelov vytvarovaných z karbónu.

 
 Aston Martin DBS Superleggera, autor: Aston Martin
Pod atraktívnou karosériou ukrýva 5,2 litrový dvanásťvalec twin-turbo, ktorý na zadné kolesá posiela pomocou 8-stupňovej prevodovky od ZF až 725 koní a 900 Nm (od 1800 otáčok). Aby takúto silu zvládol Aston preniesť na cestu, pomáhajú mu kované kolesá s veľkosťou až 21-palcov obuté do špeciálnych pneumatík od spoločnosti Pirelli.

 
 Aston Martin DBS Superleggera, autor: Aston Martin
Ako sa na vlajkovú loď patrí, okrem kráľovskej ceny začínajúcej na sume 274 995 eur (platí pre Nemecko) vozidlo patrí medzi veľmi nadaných šprintérov. Stokilometrovú rýchlosť dosiahne za 3,4 sekundy a jeho maximálna rýchlosť presahuje 340 kilometrov za hodinu, pričom aj pri tejto rýchlosti generuje prítlak až 180 kilogramov, čo je doteraz najvyššia hodnota zo všetkých modelov v histórii značky. Brutálne zrýchlenie ale možno najlepšie ilustruje hodnota zrýchlenia z 80 na 160 kilometrovú rýchlosť: 4,2 sekundy.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme
Focus Media