Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Utorok, 12.11.2019
meniny má Svätopluk

Camry sa vracia po 14 rokoch

23.6.2018 | Modely

Nová Toyota Camry je pritom už ôsmou generáciou mimoriadne úspešného modelu, ktorý sa vo svete predáva už od roku 1982. V Európe si tento model spravil 14-ročnú prestávku, čo ale nebránilo Toyote predávať takmer 700 000 vozidiel ročne.

V Európe nahradí Camry model Avensis, ktorého predaje dlhodobo klesajú (ale aj celého segmentu - najmä vďaka obľúbenosti modelov SUV a nebudeme si klamať, nemeckej dominancií), takýto osud ale čaká napríklad aj Ford Mondeo. Výrobu v Anglicku nahradí Toyota Auris novej generácie, ktorú vo finálnej podobe uvidíme už onedlho a jej výroba by mohla nabehnúť ešte na jeseň.

 
 Toyota Camry Hybrid, autor: Toyota


Vzhľadom na to, že Camry je v podstate sesterským modelom nového Lexusu ES, očakávame veľmi podobné motorizácie, teda benzínové agregáty a potvrdená už je aj hybridná verzia s benzínovým, 2,5-litrovým agregátom.

Camry vychádza z novej modulárnej platformy TNGA (Toyota New Generation Architecture), na ktorej už Toyota predstavila modely ako C-HR a Prius. Začiatok predaja je naplánovaný na prvý kvartál budúceho roka.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media