Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Utorok, 12.11.2019
meniny má Svätopluk

VIDEO: ŠKODA KODIAQ RS na Nürburgringu

14.6.2018 | Modely

Tak sme sa nakoniec dočkali. Škoda konečne zostrihala a zverejnila video, na ktorom preháňa svoju novú vlajkovú loď medzi SUV, Kodiaq RS. Vozidlo sa už nesnaží ani veľmi maskovať a čo je dôležitejšie, zverejnila technické detaily o tom, čo sa ukrývalo pod karosériou nie veľmi maskovaného Kodiaqu RS.

 
  Škoda KODIAQ RS, autor: ŠKODA
Pod kapotou bude mať nový motor BiTDI s výkonom 176 kW (239 koní), pri ktorom sme si spomenuli na slávnu naftovú Fabiu RS, ktorá sa na istý čas stala najväčším miláčikom firiem venujúcich sa úprave riadiacích jednotiek. Pravdou je, že v dnešnej anti-naftovej dobe to auto nebude mať v západných krajinách veľmi ľahké, no vzhľadom na to, že ide o 7-miestne auto, dáva zmysel.

S jeho krútiacim momentom (presnú hodnotu ešte nemáme, ale nie je to ťažké odhadnúť) bude vozidlo určite dostatočne pohyblivé, aby nezahanbilo žiadneho zo svojich rodinných členov RS s naftovým agregátom, no bude zaujímavé sledovať, aké zmeny spravila Škoda s podvozkom. Pri testoch sme si totiž podstatne viac obľúbili benzínové verzie Kodiaqu najmä pre pridanú hmotnosť nad prednou nápravou, ktorá ovplyvňovala tak dynamiku ako aj jazdný komfort testovaných vozidiel.

 
 Škoda KODIAQ RS, autor: ŠKODA
Pokiaľ ide o výsledný čas na okruhu, berieme to skôr ako marketingové cvičenie a súčasť kampane nového modelu, pretože tento nemecký (aj keď právom slávny) okruh už na podobné „rekordy" dnes používa takmer každý.

Faktom je, že každý rok sa okruh a jeho povrch mierne mení (s ohľadom na bezpečnosť samozrejme), no stále ide o vynikajúcu lokalitu pre testovanie a ladenie nastavenia podvozkov a taktiež úchvatné miesto, kam by sa mal každý milovník vozidiel ísť pozrieť aspoň raz za život. Naschváľ nehovoríme, že povoziť, pretože tento okruh si vyžaduje naozaj skúsenú ruku a dobre fungujúce auto. Akékoľvek zlyhanie môže mať totiž katastrofálne následky nielen na auto, či posádku, ale najmä peňaženku tých, ktorí zlyhajú.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Video k tejto téme
Focus Media