Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Piatok, 20.9.2019
meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Nové BMW X5

31.5.2018 | Modely

Automobilka tvrdí, že pôvodné BMW X5 bolo prvým vozidlom s pohonom oboch náprav, ktoré poskytlo vodičom vzrušenie a pôžitok z jazdy na normálnych cestách a teda položilo základy novej triedy vozidiel - SAV. S prichádzajúcou štvrtou generáciu sa celkové schopnosti vozidla dostávajú do popredia ešte výraznejšie ako kedykoľvek predtým.

 
Prototyp BMW X5 pri testovaní, autor: BMW
Prispieva k tomu zavedenie nových systémov zavesenia a podvozku, ktoré sú v modeli BMW X k dispozícii po prvýkrát. Nový offroadový balík údajne ponúka pôsobivú kombináciu najvyššieho jazdného komfortu na cestách a možnosti meniť nastavenie vozidla stlačením tlačidlového voliča tak, aby sa dokonale prispôsobilo podmienkam jazdy mimo spevnených ciest.

 
 Prototyp BMW X5 pri testovaní, autor: BMW
Či už jazdí po snehu, piesku, skalách alebo štrkových cestách, nové BMW X5 by malo mať ideálne nastavenie pohonu a zavesenia na každý povrch.Prototypy vraj potvrdili potenciál nového BMW X5 pri akcelerácii, riadení a brzdení v zimnom testovacom centre v Arjeplogu vo Švédsku, na štrkoviskách v Južnej Afrike aj na púštnych dunách v USA. Vozidlá boli vystavené nielen maximálnemu chladu, ale aj spaľujúcej horúčave, aby rovnako dobre zvládli extrémne suchý hornatý terén ako aj mokré a blatisté cesty v trópoch.

 
 Prototyp BMW X5 pri testovaní, autor: BMW
A keďže vytrvalostný test overuje len časť nezameniteľného charakteru tohto vozidla, rovnako dôležitá bola aj séria testov na testovacích okruhoch BMW Group v Miramas na juhu Francúzska, na vysokorýchlostnom okruhu v Talladege v americkom štáte Alabama a na závodnej dráhe Nürburgring v Nemecku.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media