Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Utorok, 12.11.2019
meniny má Svätopluk

Ford Mustang sa bude páčiť ešte viac

27.3.2018 | Modely

Mustang ponúka viac technológií, mal by jazdiť rýchlejšie a priniesť majiteľovi aj viac pôžitku. Ford zapracoval na aerodynamike obidvoch verzií (fastback aj kabriolet), pričom vizuálne autu neublížil. Hrou s otvormi v nárazníku, pridaním deflektoru v prednej časti naopak znížil odpor vzduchu. V zadnej časti pribudol nový voliteľný spojler na veku batožinového priestoru, jemne sa zmenil nárazník a pre 5-litrový agregát sú štandardom štyri koncovky výfukového potrubia.

 
 5-litrový model by ste spoznali podľa štvorice koncoviek, autor: Ford
Všetky modely získali LED svetlá, novinkou sú LED hmlovky a tým dramatické zmeny končia. Nové farby a dizajn kolies nie sú až tak podstatné. Oveľa viac poteší fakt, že 5,0-litrový motor V8 má teraz výkon 450 koní (529 Nm) a v kombinácii s novou 10-stupňovou automatickou prevodovkou dokáže zrýchliť z 0 km/h na 100 km/h za 4,3 sekundy. Alternatívou je stále potenciálne úspornejší 2,3-litrový EcoBoost, ktorý má výkon 290 koní a krútiaci moment 440 Nm. Oba motory môžu byť vybavené aj vylepšenou 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

S ohľadom na európskych zákazníkov Ford optimalizoval aj podvozok využívajúci zavesenie kolies MagneRide s voliteľnými režimami jazdy a ak by susedom nebodaj vadil zvuk auta, výfukový systém s aktívnym ventilom má špeciálny režim „dobrého suseda," ktorý je vraj vhodnejší pre jazdu v skorých ranných, alebo naopak neskorých večerných hodinách.

 
 Interiér ponúka nové materiály a bezpečnostné systémy, ktoré však nevidno. Autor: Ford
Ford dokonca sľubuje, že z interiéru nového modelu Mustang vyžaruje prvotriedny pocit. Na obložení dverí sa teraz nachádzajú materiály mäkké na dotyk a kľučky dverí sú vyrobené z hliníka. Na stredovej konzole nájdeme nový, ručne šitý mäkký poťah s prešívaním kontrastnej farby a lemovanie prístrojového panela je k dispozícii v štyroch nových vyhotoveniach z hliníka. Pekným detailom môže byť nové tlačidlo na štartovanie motora začne od okamihu odomknutia dverí pulzovať načerveno, až kým majiteľ nenaštartuje.

 
 Ten správny motor pre Mustang, autor: Ford
Kto by chcel viac, môže siahnuť po interiérovom balíku Carbon Sport. Výplne dverí a sedadlá v ňom sú čalúnené materiálom Alcantara so semišovým efektom a lemovanie prístrojového panela a hlavicu radiacej páky z uhlíkových vlákien. Pre maximálne pohodlie sú tiež pre celý modelový rad po prvýkrát v ponuke aj kožené vyhrievané a odvetrávané sedadlá a vyhrievaný volant. No a keď už sme v interiéri, nemôžeme nespomenúť nový adaptívny tempomat, systém prevencie nárazov s funkciou rozpoznávania chodcov a asistent pre zachovanie stopy v jazdnom pruhu, pri ktorom ale Ford nespomína či funguje aj pri maľovaní čiernych čiar na cestách.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media