Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Piatok, 20.9.2019
meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Renault Zoe bude svižnejšie

20.2.2018 | Modely

Nový motor s označením R110 je odvodený od svojho predchodcu R90 a pracovalo sa na ňom v uplynulých dvoch rokoch. Vyrábať sa bude vo fabrike Cléon vo Francúzsku a onedlho sa predstaví v kompletnej flotile elektrických áut ako Kangoo Z.E., Master Z.E. a samozrejme aj v elektrickom Smarte.

ZOE pre rok 2018 dostane ako prvý novú pohonnú jednotku, ktorá má rovnaké rozmery ako agregát R90, má však o 12kW (16 koní) viac. Krútiaci moment má hodnotu 225 Nm. Šoféri budú mať k dispozícii dynamickejšie vozidlo, predovšetkým na diaľnici - kde motor zrýchli z 80km/h na 120km/h o 2 sekundy rýchlejšie. Vozidlo ponúkne reálny dojazd 300 kilometrov podľa novej regulácie WLTP.

 
 Renault Zoe pre rok 2018, autor: Renault


Okrem nového agregátu prináša Zoe aj novú farbu s označením Fialová Blueberry. Najvyššia výbava INTENS môže byť doplnená o nový exkluzívny packet v tejto farbe, ktorý kombinuje upravené prvky exteriéru s unikátnym prešívaním prístrojovej dosky, špeciálnou hlavou riadiacej páky a s fialovým čalúnením. ZOE s pomocou systému R-LINK Evolution ponúkne aj Android Auto, čo znamená, že displej vo vozidle bude zrkadliť aplikácie systému Android, ktoré má užívateľ nainštalované vo svojom smartfóne (vrátane aplikácií Waze, Deezer, Spotify, Tuneln, Skype, Messenger, Audible a ostatných z Google Play Store).

Zoe s novým motorom bude na Slovensku dostupné na prelome jari a leta 2018, nám však stále chýba informácia o rýchlejšom nabíjaní. 

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media