Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Utorok, 12.11.2019
meniny má Svätopluk

Takáto bude nová Škoda Fabia - bez naftových motorov

8.2.2018 | Modely

Auto dostane predné LED svetlá, na výber budú štyri litrové benzínové motory, z toho dva aj s filtrom pevných častíc.

Pri pohľade zvonku zmeny najviac vidno na výrazne prepracovanej prednej časti, môžu za to nielen LED svetlá, ale aj maska chladiča a nový tvar denných svetiel a hmloviek - auto teraz vyzerá dynamickejšie. po novom si naň bude možné objednať dokonca aj 18-palcové kolesá.

 
 Predná maska je výrazne prepracovaná, nechýbajú ani LED svetlá.


Vo vnútri sa zmenila prístrojová doska a pribudol nový infotainment so 6,5-palcovým displejom (nechýba podpora Apple CarPlay, Android Auto, MirrorLink a SmartGate), nový tvar dostali aj niektoré ovládače, na objednávku budú môcť byť USB porty aj vzadu, a rozšíri sa aj ponuka dvojfarebných prevedení sedadiel.

Pokiaľ ide o motory - novinkou je, že v ponuke nebude žiadny naftový agregát. Na býber budú 4 benzínové trojvalce. Dva budú MPI s výkonom 4 kW(60 koní), respektíve 55 kW (75 koní). Sekundovať im budú dva downsizingové agegáty, posilnené turbom - tie majú výkon 70 kW (95 koní) a 81 kW (110 koní). Oba majú filter pevných častíc a k najsilnejšiemu si bude možné zviliť aj 7-stupňový automat DSG.

 
 Po novom na Fabii budete môcť mať aj 18-palcové kolesá.


K ďalším novinkám patrí detekcia mŕtveho uhla, asistent, varujúci pred možnou kolíziou pri cúvaní a automatické prepínanie medzi diaľkovými a stretávacími svetlami.

A spolu s nebohým Stevom Jobsom môžeme povedať: ...and one more thing. Slávna škrabka na ľad, integrovaná do veka nádrže, vám po novom zmeria aj hĺbku dezénu pneumatík.

Autor: Martin Domček

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media