Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Piatok, 20.9.2019
meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Ďalšie dobre strážené tajomstvo automobilky Ford

5.2.2018 | Modely

Model Ka už v oficiálnych cenníkoch importéra dlhší čas nenájdete. Takmer určite tam ale nenájdete ani ďalší model, ktorý dnes automobilka predstavila už v inovovanej podobe. Ford KA+ je takým bacuľatejším nástupcom a vo vybraných krajinách Európy sa predáva už od roku 2016. Novinkou je KA+ Active, ktoré podľa slov automobilky dopĺňa ponuku SUV modelov značky.        

 
 Ford KA+ Active, autor: Ford
Dôvod je jednoduchý. Automobilka predala len minulý rok viac ako 200 000 SUV a dopyt podľa nich rastie každým dňom. Dokonca aj modelu KA+ sa darilo, od jeho uvedenia predali už viac ako 61 000 vozidiel a keď si spojili tieto dve čísla dokopy, vyšlo im, že svet potrebuje model KA+ Active. Jednoduché.

 
 Ford KA+ a KA+ Active, autor: Ford
Model KA+ Active má podvozok vyšší o 23 milimetrov, čo by malo pomôcť prekonávať nástrahy krtincov či vyjazdených koľají a spolu s plastovými ozdôbkami karosérie navodiť pocit triedy SUV (v aute, ktoré je kratšie ako Fiesta). Novinka sa chváli aj veľkým vnútorným priestorom, pričom do auta by sa podľa údajov automobilky mali bez problémov zmestiť štyri dospelé osoby s výškou dvoch metrov.

 
 Ford KA+ a KA+ Active, autor: Ford
Ford pre novinku ponúka aj úplne nový benzínový, trojvalcový agregát s objemom 1,2 litra ( označený ako Ti-VCT) v dvoch výkonnostných verziách 70 a 85 koní ako aj naftový agregát s objemom 1,5 litra a výkonom 95 koní.

 
 Ford KA+ a KA+ Active, autor: Ford
Ford SYNC3 s 6,5-palcovou obrazovkou dopĺňa vyhrievané čelné sklo, vyhrievané sedadlá, tempomat, obmedzovač rýchlosti a dokonca aj štartovacie tlačidlo. Výbava je jednoducho prispôsobená cenovej kategórii. Podľa nás môže ísť o celkom šikovné auto, obávame sa však, že na našom trhu by pri modeloch ako Fiesta či EcoSport nemal veľa šancí.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media