Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Piatok, 20.9.2019
meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Seat Cristobal: nový patrón pútnikov a vodičov

15.11.2017 | Modely

Seat Cristobal, ktorý dnes automobilka predstavila počas SMART CITY EXPO v Barcelone je v podstate prezlečený, resp. dobre vybavený Leon. Automobilka ho považuje za akéhosi svojho „strážneho anjela", ktorý koncentruje najmodernejšie bezpečnostné funkcie, zamerané na zníženie hlavných príčin nehôd spôsobených ľudskou chybou.

 
 Autor: Seat
V rámci týchto bezpečnostných funkcií má štúdia systém Drive Coach, ktorý vydáva výstražné upozornenia, ktoré môžu byť navyše plne personalizovateľné a minimalizuje odpútanie pozornosti vodiča alebo Black Box, ktorý zaznamenáva dáta a obraz počas jazdy a potom ich v prípade nehody posiela na vybrané smartfóny. Systém Drive-lock je v podstate tester na alkohol, ktorý zablokuje auto v prípade pozitívneho nálezu. Display-mirror je pomerne známou funkciou používajúcou kamery namiesto spätných zrkadiel, redukujúc tak akékoľvek slepé uhly.

Mentor je funkcia pre rodičov (alebo žiarlivých partnerov), ktorí auto zveria svojim ratolestiam. Pomocou aplikácie dokážu vidieť ich polohu ako aj rýchlosť pohybu. Funkcia strážneho anjela je stav vozidla, v ktorom je zapnutých všetkých 15 aktívnych či pasívnych bezpečnostných systémov pre maximálnu ostražitosť.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media