Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Piatok, 20.9.2019
meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Citroën C4 Picasso: Za 4 roky pol milióna predaných kusov!

24.10.2017 | Modely

Dvojica rodinných vanov Citroën C4 Picasso a Grand C4 Picasso bola predstavená v roku 2013 a modernizovaná koncom minulého roku. Najlepšie sa predávajú vo Francúzsku.

 
 Pol milióna kusov sa z modelu Citroën C4 Picasso podarilo predať za štyri roky.
 

Viac ako pol milióna predaných kusov sa modelu Citroën C4 Picasso podarilo dosiahnuť už po štyroch rokoch.

Druhá generácia modelu C4 Picasso bola predstavená v júni 2013 (5-miestna verzia) a v septembri toho istého roku prišla 7-miestna verzia Grand C4 Picasso. Modernizácie sa dočkala približne pred rokom.

Najväčšiemu záujmu sa tento model teší samozrejme vo Francúzsku, druhý najvýznamnejší trh je preň Španielsko a tretí Veľká Británia. V Citroëne sa tešia aj z ďalšej dôležitej veci - tieto autá sa predávajú dobre hlavne v silných a drahších výbavách. viac ako 80 percent predaných vozidiel bolo v dvoch najvyšších stupňoch výbavy (Feel a Shine) a takmer každé druhé auto bolo predané s automatom.

 
 Silnou stránkou auta je variabilný interiér so samostatnými vyberateľnými sedadlami.
Okrem tradičných prvkov auto zaujalo aj niekoľkými vychytávkami - vo svojom segmente prišlo ako jedno z prvých s bezdotykovým ovládaním piatych dverí, sedadlo spolujazdca môže mať zvláštnu opierku na nohy, no jeho hlavnou devízou je variabilný interiér so samostatnými, individuálne vyberateľnými sedadlami.

Autor: Martin Domček

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media