Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Štvrtok, 19.9.2019
meniny má Konštantín

Porsche 911 Carrera T

23.10.2017 | Modely

Menej je viac. Taký je slogan nového modelu, ktorý dnes predstavila nemecká automobilka verejnosti. Porsche 911 Carrera T je novinkou, ktorá vsádza na jednoduchosť a čistotu línií 911-tky v spojení s výkonnejším motorom, nižšou váhou a príťažlivosťou výnimočného modelu.V minulosti patril tento trik medzi osvedčené nástroje.

 
 Porsche 911 Carrera T, Autor: Porsche
Porsche si „okresanými" modelmi vyrábal mnohé edície, ktoré mu vo finále zarábali veľa peňazí svojou dostupnosťou. Tak to bolo aj s modelom 356 Speedster, ktorý dnes patrí medzi najvzácnejšie Porsche. V päťdesiatych rokoch slúžil na zníženie ceny modelu 356 a jeho priblíženie masám.

 
 Porsche 911 Carrera T, Autor: Porsche
Neskôr, keď prišla prvá 911tka a model 356 skončil, Porsche zrazu výrazne stratilo čísla a tak rýchlo hľadalo cestu von. Tú pre automobilku znamenala karoséria modelu 911 s motorom zo starej 356-tky, ktoré sa ešte dlho vyrábali pre rôzne iné účely a boli cenovo veľmi dostupné a spoľahlivé. Tak vznikol model 912, ktorého sa prvé roky predávalo násobne viac, ako klasickej 911-tky.

 
Porsche 911 Carrera T, Autor: Porsche
Nová 911 Carrera T ale nepôjde v šľapajach svojich predchodcov. Základná cena začína na sume 107 553 EUR v Nemecku a ako poznáme dnešné Porsche, na príplatkoch si vyberie ešte nejaké tie desiatky percent navyše. Za nálepky, či inú výbavu.Samotná 911 Carrera T ale nebude zlým autom. Auto je ľahšie (o 20 kilogramov), rýchlejšie ( výkon 272 kW - 370 koní) a má lepšiu štandardnú výbavu ako klasická 911 Carrera, pričom niektoré prvky výbavy si do „obyčajnej" Carrery na rozdiel od Carrery T ani objednať nemôžete. Napríklad podvozok PASM, či natáčanie zadnej nápravy (za príplatok).

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media