Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Piatok, 20.9.2019
meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Mercedes triedy X a Renault Alaskan

15.9.2017 | Modely

Obe autá zvonka nepopierajú svoj pôvod, za rôznymi maskami sú jednoznačne identifikovateľné línie Nissanu Navara. Mercedes aj Renault ale určite nevykročili zlým smerom, Nissan Navara je veľmi schopné na ceste, tak ako aj mimo nej.

 
 Renault Alaskan, autor: Renault
V interiéri išiel ďalej Mercedes, ktorý prístrojovú dosku úplne prekopal, aby ponúkol identitu svojej značky a dokonca aj svoj multimediálny systém. Či mu to vyšlo musíte posúdiť vy, nám sa na Nissane ani Renaulte nezdá nič horšie. Navyše, materiály sú viac-menej identické.

 
 Interiér Renault Alaskan,autor: Renault
Osobitosť jednotlivých značiek najlepšie vidno v exteriéri, kde predná časť na rozdiel takmer identickej zadnej časti (ak nepočítame svetlá) jednoznačne hovorí o tom, kto má rád hviezdy a kto má rád kosoštvorce.

 
 Mercedes triedy X, autor: Mercedes
Kým dnes sú všetky autá vybavené rovnakými agregátmi (2,3 litrový naftový štvorvalec s výkonmi 120 a 140 kW, resp. 163 a 190 koní), Mercedes ohlásil na budúci rok aj silnejší šesťvalec s výkonom 190 kW (258 koní).

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media