Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Štvrtok, 19.9.2019
meniny má Konštantín

Toyota ukázala konečnú podobu divokého Yarisa

14.9.2017 | Modely

Verzia GRMN sa vo Frankfurte ukázala vo svojej finálnej podobe. Oproti prvým fotografiám sme my nič aspoň na výstavisku nespozorovali, ale malý Yaris je napriek svojej cene 29 900 EUR veľkým lákadlom.

 
 Autor: Autor
Človek sa až čuduje, že pre malý Yaris si pripravili 212 koní (a 250 Nm) z kompresorom prepĺňanej jedna-osmičky, keď ich dvorný športiak GT86 má skromnejší výkon. Yaris GRMN je však povestnou prvou lastovičkou oddelenia GRMN.Už len usadnutie do perfektných sedadiel s dobrou oporou je zážitok.

 
 Autor: Autor
Na podvozku badať minimálne pohyby, čo pri našej váhe rozhodne niečo vypovedá o jeho naladení. Tešíme sa na moment, kedy budeme môcť Yaris GRMN prehnať po kvalitných cestách niektorej z okolitých krajín.

 
 Autor: Autor
Zatiaľ nám budú musieť stačiť údaje o zrýchlení (6,3 sekundy z 0 na 100 km/h) a maximálnej rýchlosti, ktorá je limitovaná na 230 km/h. Pohotovostná váha 1135 kilogramov je jedným z údajov, ktoré nás lákajú za volant. Škoda len tej obmedzenej série 400 vozidiel pre Európu.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media