Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Streda, 18.9.2019
meniny má Eugénia

Mazda zrenovuje MX-5 NA! Zatiaľ iba Japoncom

7.8.2017 | Modely

Po vzore iných, prevažne európskych veľkých značiek sa Mazda rozhodla zarobiť na sláve svojich starších modelov a začína hneď jedným z najobľúbenejších kabrioletov sveta. Model MX-5 síce ešte nemá ani tridsať rokov, no verejnosť ho vníma ako veľmi vyspelé auto už od narodenia.

 
 Autor: Mazda
Mazda sa zatiaľ zameriava na zákazníkov v Japonsku, ktorým nielenže vie dodať potrebné diely, ktoré vyrobí podľa pôvodných návrhov ale s dnešnými technológiami, ale taktiež začína prijímať objednávky na kompletné renovácie. Začať s nimi chce začiatkom roka 2018, kedy by mohla mať pripravené potrebné priestory a náradia.

 
 Autor: Mazda
Dovtedy sa na Mazdu môžu zákazníci obrátiť so skromnejšími požiadavkami. Chýbajú napríklad niekomu pôvodné pneumatiky Bridgestone SF325 s rozmerom 185/60 R14 či drevený volant Nardi - stačí zavolať. Po otvorení európskeho múzea Mazdy je toto druhý krok, z ktorého sme vyslovene nadšení.

 
 Autor: Mazda
Konečne značky chápu dôležitosť svojich starších modelov ale aj fakt, ako môžu na nich pekne zarobiť. Ideálnym príkladom je Porsche. Na dieloch na klasickú 911 zarába každým rokom viac, pretože vytrvalo zvyšuje ich ceny a nie veru o desatiny percent. Dopyt napriek tomu neutícha.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media