Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Piatok, 20.9.2019
meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Opel Insignia GSi

20.7.2017 | Modely

Ako sme informovali už dávnejšie, na Insigniu OPC môžeme v súčasnej generácii zabudnúť. Je to preto, lebo modely OPC mali vždy iný motor, ako obyčajné verzie, čo v prípade novej Insignie neplatí.

 
 Autor: Opel
Model GSi totiž používa identický prepĺňaný dvojliter s výkonom 191 kW (260 koní).Rozdiely oproti obyčajnej Insignii ale nájdeme najmä na podvozku. Kratšie pružiny znižujúce svetlú výšku o 10 milimetrov, športové tlmiče a nové brzdy (345 mm vpredu) pre začiatok. Štandardom je podvozok FlexRide, ktorý má nový režim „Competition," ktorý vypne trakčnú kontrolu a obmedzí stabilizačný systém.

 

 
 Autor: Opel
Nové sú aj 20-palcové kolesá obuté do pneumatík Michelin Pilot Sport 4. Pohon všetkých kolies si aktívne rozdeľuje krútiaci moment ( torque vectoring) a rovnako ako štandardné auto - aj Insignia GSi je ľahšia o 160 kilogramov oproti verzií OPC. Nové sú aj sedadlá, ktoré si vyrába sám

 

 
 Autor: Opel
Opel na rozdiel od verzie OPC, ktorá používala sedadlá od výrobcu Recaro. Zatiaľ nás novinka okrem vzhľadu veľmi nenadchla a predpokladám, že vás nepoteší ani správa o ďalšom agregáte, ktorý Opel plánuje pre GSi na neskôr. Bude... naftový...

 

 
 Autor: Opel
Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media