Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Piatok, 20.9.2019
meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Seat Arona prichádza pomôcť Ibize v triede cross-overov

27.6.2017 | Modely

Nový Seat Arona prichádza do arény, ktorú už dôverne pozná zo správania konkurentov. Na rozdiel od nich preto už takpovediac vsádza na istotu. Tvarovo nejde o žiadne extravagantné dizajnové cvičenie, koncernoví dizajnéri majú jasnú predstavu o hranách a podobách všetkých nových modelov.

 
Zdroj: Seat
Arona je dlhšia ako Ibiza a má väčší kufor
Arona preto nevybočuje. Je to taká menšia Ateca a zároveň aj Ibiza. Je to zároveň jednej obrovskej, takmer miliardovej investície Seatu do vývoja práve Ibizy a Arony, ktoré okrem iného stoja na spoločnej platforme MQB A0. Aj vďaka tomu má Arona veľký batožinový priestor so 400 litrovou kapacitou.

 
Zdroj: Seat
 Seat svojich dizajnérov nezaprie
Jej rozmery sú 4138 mm (o 79 mm viac ako Ibiza), no Arona je najmä vyššia o 99 milimetrov. Jej posádka sedí vyššie a má viac miesta pre hlavu (37 mm vpredu a 32 mm vzadu). Podvozku pridali 15 mm a aj vďaka novým sedadlám, ktoré sú vyššie o 52 mm tak posádka sedí vyššie a má lepší výhľad. Ľahšie je aj nastupovanie.

 
Zdroj: Seat
 400 litrov je slušný základ
Vo vnútri je to inak takmer presná kópia Ibizy, čo je dobre. Nová Ibiza je výborne postavené auto s pekným interiérom a to platí aj o Arone, najmä s veľkým 8-palcovým displejom. Samozrejmosťou je plná konektivita a najnovšie multimédiá tak, ako to je v prípade novej Ibizy, LED svetlá a Arona vsádza aj na personalizáciu.

 
Zdroj: Seat
 Interiér z Ibizy nemá chybu
68 farebných kombinácii (strecha môže byť čierna, šedá, oranžová alebo vo farbe karosérie) by malo stačiť aj tým najnáročnejším.Ponuka motorov nezaostáva za Ibizou - základom je litrový prepĺňaný agregát, najvýkonnejšia je 1,5ťka s výkonom 110 kW (150 koní) a jediným naftovým agregátom je 1,6 litrový štvorvalec s výkonom 95 alebo 115 koní.

 
Zdroj: Seat
 Viacfarebné kombinácie nie sú problém
Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media