Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Piatok, 20.9.2019
meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Opel zverejnil prvé oficiálne fotografie nového Grandlandu X

20.4.2017 | Modely

Ide v poradí o tretí model, patriaci do crossoverovej a SUV rodiny Oplu, ktorá nesie spoločné označenie „X". Oficiálnu svetovú premiéru bude mať v septembri.

 
 Nový Opel Grandland X
Ako tretí v poradí po Crosslande X a  Mokke X rozšíri rodinu X, v porovnaní s nimi je však približne o 20 cm dlhší. Ako je už pre Opel tradíciou, aj v Grandlande bude silná bezpečnostná a technologická výbava.

Patrí do nej adaptívny tempomat s detekciou monitorovanie únavy vodiča, reflektory Adaptive Forward Lighting (AFL) LED, parkovací automat Advanced Park Assist a nebudú chýbať ani elektricky ovládané dvere batožinového priestoru, aktivované pohybom nohy pod zadným nárazníkom.

V aute bude aj známy Grip Control, schopný cieleným pribrzďovaním predných kolies zlepšiť trakciu.

  Nový Opel Grandland X
Pokiaľ ide o rozmery auta, tak Grandland X je s s dĺžkou 4477 milimetrov, šírkou 1844 milimetrov, výškou 1636 milimetrov a rázvorom 2675 milimetrov relatívne veľkým päťmiestnym autom. Základný objem batožinového priestoru je 514 litrov.

Nový Opel Grandland X bude mať svetovú premiéru v septembri na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom. Auto sa začne predávať už na jeseň, ceny budú zverejnené neskôr.

Autor: Martin Domček

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media