Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Piatok, 20.9.2019
meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Privítajte Opel Crossland X - „terénnu“ náhradu za Merivu

19.1.2017 | Modely

Nemecká značka sa rozhodla ich MPV Opel Meriva nahradiť crossoverom menom Crossland X. Nie je to však čisto výtvor nemeckej automobilky.

Pri facelifte Mokky sa Opel rozhodol, že nové modely s terénnymi ambíciami dostanú prívlastok „X". No a vzhľadom na klesajúci záujem o MPV je pochopiteľné, že sa z Merivy čoskoro stane crossover menom Crossland X. Informácií je zatiaľ relatívne málo, no toto zatiaľ (vrátane vzhľadu) vieme.

 
 Opel Crossland X


Podľa automobilky bude model súperiť s autami ako Renault Captur či Peugeot 2008. S Peugeotom je model prepojený viac ako si myslíte - zdieľa totiž platformu s nasledujúcimi generáciami modelu 2008 a s Citroenom C3 Picasso. Údajne sa dočkáme aj spoločných motorov, no o tých zatiaľ Opel neprezradil nič.

 
 Opel Crossland X


Crossland X bude využívať výlučne predný náhon a je o 70 mm nižší ako Mokka X. Silnou stránkou má byť priestor pre pasažierov a 410 litrový kufor. Vo zozname prvkov výbav nájdete aj infotainment systém s podporou Android Auto a Apple CarPlay, panoramatickú strechu, panoramatickú parkovaciu kameru, parkovací asistent, autonómne brzdenie, upozornenie pred opustením pruhu, rozpoznávanie dopravných značiek či kontrolu jazdného pruhu.

 
 Opel Crossland X


Na jeseň sa máme dočkať aj väčšieho brata Crosslandu meno Grandland X, ktorého súperom má byť Seat Ateca či Škoda Kodiaq a samotný Crossland sa objaví v lete tohto roka.

Autor: Daniel Krnáč

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media