Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Nedeľa, 15.12.2019
meniny má Ivica

Za parkovanie na vyhradených miestach budú pokuty vyššie

7.1.2011 | Legislatíva
Minister vnútra Daniel Lipšic nariadil okamžite pripraviť sprísnenie pokút za parkovanie na miestach vyhradených pre zdravotne ťažko postihnuté osoby.
Tí, čo chcú stáť na mieste pre invalidov, sa musia pripraviť opäť na prísnejšie pokuty. "Minister vnútra Daniel Lipšic nariadil okamžite pripraviť sprísnenie pokút za parkovanie na miestach vyhradených pre zdravotne ťažko postihnuté osoby. Za takýto priestupok budú od piatka 7. januára hroziť arogantným vodičom opäť najvyššie pokuty: v blokovom konaní do 150 eur a v správnom konaní do 300 eur," vyhlásil v mene ministra hovorca rezortu Gábor Grendel. Ako dodal, zníženie pokút za tento priestupok vzniklo rozporným výkladom právnych predpisov a rozhodnutie ministra tento rozpor odstraňuje.

Zdroj: Webnoviny

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media

Galéria

  
Prezuli ste na zimné. Už viete, čo spravíte s ojazdenými, letnými pneumatikami?
Poznajú slovenskí spotrebitelia svoje práva? Odpovede priniesol nový prieskumEnzo Ferrari by mal 120 rokovGaléria: Autosalón v Bratislave 2018