Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Utorok, 12.11.2019
meniny má Svätopluk

Toto je úplne prvá oficiálna skica novej Fabie!

19.1.2018 | Koncepty

Modernizovaná Fabia bude mať svoju svetovú premiéru v marci na autosalóne v Ženeve, Škoda dnes zverejnila jej úplne prvú oficiálnu skicu

Pokiaľ ide o vzhľad, hovorilo sa, že populárna Fabia sa dočká výrazných zmien a prvá oficiálna skica, ktorú mladoboleslavská automobilka dnes uvoľnila, to potvrdzuje.

 
 Nová Fabia budemať vpredu aj vzadu LED svetlá, samozrejme nie ako súčasť štandardnej výbavy.


Predná časť je kompletne prepracovaná, dominujú jej výrazné svetlomety s technológiou LED. Celá je navyše posadená nižšie a pôsobí preto oveľa dynamickejšie.

Automobilka potvrdila, že po prvýkrát sa pri modernizovanej Fabii objavia LED svetlá aj vzadu. Ako však bude vyzerať zadná časť, sa uvidí, no vzhľadom na novú technológiu možno očakávať odlišný svetelný podpis.

Nová Fabia sa s veľkou mierou pravdepodobnosti objaví už iba v podobe hatchbacku, u nás pomerne rozšírená verzia kombi zrejme skončí. Alternatívou k nej bude napríklad Rapid Spaceback. Ani to nie je však isté, pretože už tento rok sa asi objaví jeho nástupca - a ten možno neponesie označenie Rapid.

A škodovka chystá aj ďalšie prekvapenie, súvisiace s malými autami! Možno už na budúci rok sa ukáže celkom nový crossover, ktorý bude v ponuke len s pohonom predných kolies.

Autor: Martin Domček

 

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media

Galéria

  
Prezuli ste na zimné. Už viete, čo spravíte s ojazdenými, letnými pneumatikami?
Poznajú slovenskí spotrebitelia svoje práva? Odpovede priniesol nový prieskumEnzo Ferrari by mal 120 rokovGaléria: Autosalón v Bratislave 2018

Ďalšie články zo sekcie Koncepty