Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Pondelok, 21.10.2019
meniny má Uršula

Nový koncept Toyota FT-AC: Doma je na cestách aj necestách

1.12.2017 | Koncepty

Toyota v Los Angeles predstavuje nové koncepčné vozidlo Future Toyota Adventure Concept (FT-AC). Ide o terénne auto s pohonom 4x4 a inovatívnym dizajnom.

 
 Toyota FT-AC
Veľká a široká maska chladiča v čiernom odtieni je lemovaná LED svetlometmi, hmlové svetlá je možné vybrať z držiakov a používať ako prenosné svietidlá, dokonca ich upevniť na horský bicykel.
Auto má dlhý rázvor a široký rozchod, pričom extra široké lemy blatníkov chránia boky karosérie a zdanlivo sa vznášajú nad 20" kolesami s terénnymi pneumatikami.
LED pozičné svetlá v predných rohoch zaisťujú dostatočné osvetlenie okolo vozidla a podľa potreby môžu osvetľovať terén vpredu alebo fungovať ako osvetlenie pre kamery zabudované do bočných spätných zrkadiel.

 
 Toyota FT-AC - integrovaný nosič bicyklov.
Infračervené kamery v bočných spätných zrkadlách dokážu zaznamenávať prejazd terénom a podobne ako hmlové svetlá ich možno z vozidla vybrať a použivať samostatne.  
Na strešnom nosiči sú dozadu otočené LED svetlá, možno ich ovládať aj smartfónom.  Bližšie podrobnosti o pohone neboli zverejnené s výnimkou toho, že ide o kombináciu zážihového motoru s pohonom 4x4 s uzávierkami diferenciálov, pričom v budúcnosti by auto mohlo byť vybavené hybridným pohonom.

Autor: Martin Domček

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media

Galéria

  
Prezuli ste na zimné. Už viete, čo spravíte s ojazdenými, letnými pneumatikami?
Poznajú slovenskí spotrebitelia svoje práva? Odpovede priniesol nový prieskumEnzo Ferrari by mal 120 rokovGaléria: Autosalón v Bratislave 2018

Ďalšie články zo sekcie Koncepty