Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Štvrtok, 17.10.2019
meniny má Hedviga

BMW iNEXT ide do výroby, pripravuje sa naň fabrika v Dingolfingu

8.5.2017 | Koncepty

Pri príležitosti rozhodnutia, že iNEXT sa bude vyrábať v Dingolfingu, predstavitelia BMW načrtli aj ďalší plán na rozvíjanie svojho elektrického portfólia.

V deviatich fabrikách po celom svete sa už v súčasnosti vyrába deväť elektrifikovaných modelov vrátane ôsmich modelov s nabíjateľným plug-in hybridným pohonom.Plne elektrický model BMW i3, ktorý sa vyrába vo fabrike BMW Group Leipzig, doplní v roku 2019 plne elektrické Mini, v roku 2020 plne elektrické BMW X3 a od roku 2021 model BMW iNEXT. Vo fabrike v meste Dingolfing sa budú pre tieto modely vyrábať komponenty ako vysokonapäťové batérie a elektromotory.

 
 Bude BMW iNEXT vyzerať takto? (Foto: BMW)


Možno to tak nevyzerá, ale aktuálne je BMW Group tretí najväčší výrobca elektromobilov na svete a minulý rok dodala zákazníkom viac ako 62 000 elektrifikovaných vozidiel, z toho bolo 25 500 kusov BMW i3.

To bolo s celkom 2 864 novými registrovanými vozidlami za rok 2016 (nárast o 26 %), najúspešnejším elektromobilom v Nemecku. V prvom štvrťroku 2017 dodala spoločnosť celosvetovo už takmer 20 000 elektrifikovaných vozidiel a očakáva, že do roku 2025 budú elektrifikované vozidlá tvoriť 15 - 25 % jej celkových predajov.

Autor: Martin Domček

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media

Galéria

  
Prezuli ste na zimné. Už viete, čo spravíte s ojazdenými, letnými pneumatikami?
Poznajú slovenskí spotrebitelia svoje práva? Odpovede priniesol nový prieskumEnzo Ferrari by mal 120 rokovGaléria: Autosalón v Bratislave 2018

Ďalšie články zo sekcie Koncepty