Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Utorok, 12.11.2019
meniny má Svätopluk

Galéria

 2/27 
1
   
 
12 automobilov, ktoré sa preslávili vo filmoch
 
 Skoda 110 Super Sport hrala vo filme upír z Nosferatu. 
   
   
 
 
Christine je z rovnomenného hororu na základe knihy Stephena Kinga.Skoda 110 Super Sport hrala vo filme upír z Nosferatu.Christine je z rovnomenného hororu na základe knihy Stephena Kinga.VW Chrobák alias Herbie.VW Chrobák alias Herbie.Cadillac Miller-Meteor a krotitelia duchovAutá a horory išli dokopy.Herbie predbieha Ferrari. Samozrejme má to v scenári.The Italian Job v jeho pôvodnej zostave.Shelby Mustang GT500 alias EleanorSteve McQueen, zelený Mustan a chraizmatické ulice San Francisca plus zvuk osemvalca.DeLorean a jeho úloha vo filme naspäť do budúcnosti.DeLorean a jeho úloha vo filme naspäť do budúcnosti.Shelby Mustang GT500 alias EleanorAston Martin DB5 je prvé Bondové auto. Nechýbal v ňom ani telefón.Shelby Mustang GT500 alias EleanorPrvý Batmobil bol postavený na podvozku Lincolnu.Dodge Charger R/T ako General LEE.Dodge Charger R/T je synonymum pre Dominica Toretta.Dodge Charger R/T je synonymum pre Dominica Toretta.Steve McQueen a jeho  Shelby Mustang GT 390 vo filme Bullitov prípad.Mini v pôvodnej verzii Italian Job.Aston Martin DB5 je prvé Bondové auto.Prvý Batmobil bol postavený na podvozku Lincolnu.Lotus Esprit spopularizoval James Bond.Pontiac Firebird alias K.I.T.T. V Amerike sa z tohoto modelu stal hit!Lotus Esprit spopularizoval James Bond.
 
 
   
12 automobilov, ktoré sa preslávili vo filmochČo majú spoločné Mr. Bean, Batman, Michael Knight a Dominic Toretto? Bez svojich automobilov by boli o polovicu menej zaujímaví! 1968 Herbie

 
 Herbiebolo pré auto, ktoré dostalo vo filme hlavnú úlohu!
Je to v podstate VW Beetle z roku 1963, ktorý stvárnil hlavnú úlohu v disneyovke The Love Bug. Auto á vlastný rozum, jazdí samé a dokáže ohroziť oveľa potentnejšie modely. Od ostatných sa neodlišuje ničím iným ako súťažnými pruhmi, ktoré sa tiahnu od prednej kapoty cez strechu. Nechýbajú súťažné čísla 53 a kalifornská ešpézetka. Úspech svojrázneho autíčka bol dôvodom pre vznik šiestich ďalších epizód. A niet sa čomu čudovať. Volkswagen Chrobák je skutočne nádherný, napokon podľa niektorých legiend jeho tvary navrhol samotný Fuhrer.

1982 K.I.T.T.

Najznámejšie auto zo všetkých. Neexistuje prakticky ani jeden fanúšik motorizmu, ktorý by ho nepoznal. Michael Knight a jeho štvorkolesový partner v boji proti zločinu jazdia krížom cez celú Ameriku, rozdajú pár pästných úderov zahrajú si na nekonečných cestách spolu šach a zbalia nejaké baby. Vždy som túžil mať Pontiac Firebird Trans Am, už len kvôli červeným svetielkám, ktoré naznačovali, že K.I.T.T. Žije. A že na povel vydaný cez hodiny príde. Cool.

1959 Cadillac Miller-Meteor

Tento modele podľa pomenovanie nepoznáte, vo filme ste ho však s istotou videli. Je to totiž služobné auto krotiteľov duchov.

1964 Aston Martin DB5

Najžiadanejšie a možno aj najkrajšie kupé, ktoré sa na filmovom pláte objavila, objavuje a zrejme aj v budúcnosti sa objaví. Aj bez rôznych vychytávok, ktoré Bondovi zachránili život je DB5 veľmi žiadaná. A to tvorcovia filmu dostali k dispozícii iba vývojový kus. Bondovka zdvihla záujem o DB5 tak, že fabrika ich nestíhala vyrábať. Model z filmu sa na dražbe predal za 4,6 milióna dolárov.

1968 Shelby Mustang GT 390

Dvanásťminutová naháňačka so Steveom McQueenom v uliciach San Francisca, ktorej jediným soundtrackom je zvuk osemvalca legendárneho Mustangu. Jeho protivníkom bol Dodge Charger. Pre zachovanie kultového statusu Mustangu radšej nepovieme, že Dodge Charger absolvoval celú naháňačku bez poškodenia. Naopak, Steve McQueen vymenil počas naháňačky niekoľko Mustangov.

1969 Shelby Mustang GT500

Alebo inými slovami Eleanor. Je to posledné auto zo zoznamu, ktoré musí Memphis Raines ukradnúť. Podľa mnohých je to jedno z najkrajších áut americkej histórie, takže rozhodne stojí za ukradnutie. Napokon výkon pod kapotou závisí od množstva úprav takže pod kapotou môžete mať až 700 koní. A s takou porciou preskočíte aj aj celý most.

1970 Dodge Charger R/T

Ako by sme naňho mohli zabudnúť? Dodge Charger je súčasťou americkej kinematografie prakticky od svojho počiatku. Najznámejší z Chargerov bol oranžový General Lee zo série Dukes of Hazzard. S oborvským číslo 01 a konfederačnou vlajkou na streche.A druhým najznámejším filmovým Chargerom je auto Dominica Toretta, ktoré bolo podľa jeho slov jediné, ktorého sa aj on sám bál. Pod kapotou je totiž motor s výkonom rovných deväťsto koní, takže sa automobil poľahky postaví na zadné. Aby bol napokon zošrotovaný vlakom.

1971 - Škoda 110 Super Sport

Tento model určite nepoznáte. Aspoň nie pod týmto označením. Poznáte ho pod označením Ferat Vampire RSR z filmu Upír z Feratu. Pôvodný model bol pre účely filmu kompletne prestavaný a doplnený spojlermi a okresnými prvkami Kamei, či diskami BBS. Tvorcovia pripravovali aj detail na motor, ktorý pracoval na ľudskú krv. Československá cenzúra to zakázala.

1976 Lotus Esprit

Nadčasový superšport, ktorý ešte v predsériovej podobe objavil v Bondovke Špión, ktorý ma miloval. Moderný superšport si vyžadoval aj nových kaskadérov. Oficiálnych kaskadérov nahradil testovací pilot, ktorý vo filme jazdil namiesto Rogera Moora. A nesmieme zabudnúť ani na transformáciu na ponorku.

1981 De Lorean DMC-12

Dizajn od samotného Giorgetta Giugiara, brúsený hliník ako karoséria a schopnosť cestovať časom znamenali, že Amerika sa nanovo zamilovala do modelu DeLorean DMC-12. Neskoro. V čase keď auto zahviezdilo vo filme Späť do budúcnosti firma už dávno skrachovala. A aby sme boli úprimní, namiesto podpriemerného motora od Toyoty putoval vo filmovom aute pod kapotu osemvalec z Porsche 928. Samotný model z filmu neskôr vydražili za 541 tisíc dolárov.

1966 Batmobile - Lincoln Futura

Čo by Batman bez jeho technologických pomôcok a samozrejme bez jeho auta. Prvým a zrejme aj najobľúbenejším autom bol upravený Lincoln Futura, ktorý používal Batman ako služobné auto v rokoch 1966-1968 v známom seriáli. Pre mnohých to je najkrajší Batmobil všetkých čias. Asi aj preto sa tento konkrétny kus podarilo vydražiť za 4,62 milióna dolárov.

1969 - 2003 Mini Cooper S

Kď v roku 2000 koncern BMW oživil Mini, bolo len otázkou času, kedy sa na striebornom plátne objaví remake filmu The Italian Job. Samozrejme z ulíc Turín sa novodobý dej presúva do ulíc v Los Angeles. To nič nemení na fakte, že film dosť výrazne zvýšil popularitu Mini Cooperov v USA.Americkým tvorcom filmu sa teda podarilo to isté, čo sa podarilo britským filmárom pred tridsiatimi rokmi. Urobiť z Mini legendu.