Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Pondelok, 21.10.2019
meniny má Uršula

Chladná jeseň je za dverami - skontrolovali ste si už tlaky v pneumatikách?

4.10.2017 | Autoporadňa

Rýchle ochladenie a najmä chladné rána môžu mať veľký vplyv aj na vaše pneumatiky. Konkrétne, tlak vzduchu v nich. Podhustené pneumatiky dokážu zmeniť správanie auta a jeho reakcie na vaše pokyny. Navyše, pneumatika s nízkym tlakom nedokáže udržať s vozovkou ani ideálny kontakt.

 
 Autor: GEM Motoringassist
Prehustené pneumatiky na tom nie sú lepšie. Kým vyššie tlaky v pneumatikách neškodia pri dlhšom státí vozidla, v pohybe už je to horšie. Vysoký tlak opäť obmedzuje styčnú plochu s vozovkou, predlžuje brzdnú dráhu, znižuje grip a vedie občas aj k nepravidelnému opotrebeniu dezénu pneumatík.

Nezabúdajte si preto skontrolovať vaše pneumatiky kým nie je neskoro. Nočné teploty sa onedlho začnú blížiť k nule.Správne tlaky zvyčajne nájdete na ráme dverí (alebo na karosérii) vedľa zámku alebo v návode na používanie vášho vozidla.

Autor: Andrej JežoTIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media

Galéria

  
Prezuli ste na zimné. Už viete, čo spravíte s ojazdenými, letnými pneumatikami?
Poznajú slovenskí spotrebitelia svoje práva? Odpovede priniesol nový prieskumEnzo Ferrari by mal 120 rokovGaléria: Autosalón v Bratislave 2018

Ďalšie články zo sekcie Autoporadňa