Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Štvrtok, 17.10.2019
meniny má Hedviga

Začala druhá etapa opravy cesty na Moste SNP

3.8.2017 | Autoporadňa

Cestu začali opravovať v pondelok 3. júla, práce chcú ukončiť do konca augusta

Prvú etapu opravy cesty na Moste SNP v hlavnom meste SR Bratislavy ukončili a dnešným dňom začínajú s druhou etapou. Autá tak už chodia po opravených vonkajších pruhoch a počas druhej etapy budú opravovať vnútorné jazdné pruhy. Ako informovala Katarína Kohútiková z tlačového oddelenia bratislavského magistrátu, oprava cesty ide podľa plánu. Cestu na Moste SNP začali opravovať v pondelok 3. júla, práce chcú ukončiť do konca augusta.

 
 Oprava vozovky na Moste SNP podľa magistrátu ide podľa plánu. (Foto: Marek Velček)


Oprava vozovky v rámci prvej etapy zahŕňala opravu vonkajších jazdných pruhov v obidvoch jazdných pásoch. Cestári odstránili pôvodné asfaltové a izolačné vrstvy z povrchu oceľovej mostovky, na ktorú po čistení postupne kládli vrstvy liateho asfaltu. Druhá etapa bude v rovnakej forme a v prípade priaznivého počasia takto do konca mesiaca opravia aj vnútorné jazdné pruhy.

Most, ktorý spája centrum mesta s Petržalkou, je počas celej opravy prejazdný v jednom jazdnom pruhu smerom do Petržalky a v jednom jazdnom pruhu z Petržalky do centra. Cestári pracujú aj cez víkendy a počas sviatkov, lávky pre peších fungujú bez obmedzenia.

Autor: SITA

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media

Galéria

  
Prezuli ste na zimné. Už viete, čo spravíte s ojazdenými, letnými pneumatikami?
Poznajú slovenskí spotrebitelia svoje práva? Odpovede priniesol nový prieskumEnzo Ferrari by mal 120 rokovGaléria: Autosalón v Bratislave 2018

Ďalšie články zo sekcie Autoporadňa