Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Pondelok, 21.10.2019
meniny má Uršula

Polícia radí: Ako postupovať ak zbadáte v rozhorúčenom aute dieťa alebo zviera

12.7.2017 | Autoporadňa

Rozbíjať okno kvôli dieťaťu v zamknutom aute môže byť protiprávne, dá sa to len v krajnej núdzi. Posúdiť, či o ňu ide, je však komplikované.

Takmer každý deň sa stretávame s prípadmi, že niekto nechá v aute zviera či dieťa mysliac si, že za tých pár minút sa nemôže nič stať. Uviedla Polícia SR na sociálnej sieti aj s radami, ako v takýchto prípadoch postupovať.

 
 Rozbiťsklo na aute je krajné riešenie, možné len v stave najvyššej núdze... (Foto: Shutterstock)


"V prvom rade, ak je to možné, treba vyhľadať majiteľa vozidla. Napríklad v nákupnom centre ho vyhlásiť cez informačný stánok alebo poprosiť o pomoc SBS službu," radí polícia na Facebooku. Ak to možné nie je, je potrebné zavolať políciu, hasičov alebo na linku 112, na ktorej okamžite poskytnú radu a pomoc, ako v takýchto prípadoch postupovať.

"Každému asi napadne myšlienka rozbiť sklo. Na toto však nie je jednoznačná odpoveď, či áno, alebo nie, pretože na jednej strane riskujete, že sa dopustíte protiprávneho konania poškodzovaním cudzieho majetku a majiteľ vozidla môže neskôr žiadať náhradu škody súdnou cestou," upozorňuje polícia.

Ak by išlo o prípad krajnej núdze a boli by splnené všetky zákonné podmienky na rozbitie skla, je možné to urobiť. "Treba to však vždy zvážiť, lebo každý prípad sa posudzuje individuálne," dodala polícia.

Autor: TASR

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media

Galéria

  
Prezuli ste na zimné. Už viete, čo spravíte s ojazdenými, letnými pneumatikami?
Poznajú slovenskí spotrebitelia svoje práva? Odpovede priniesol nový prieskumEnzo Ferrari by mal 120 rokovGaléria: Autosalón v Bratislave 2018

Ďalšie články zo sekcie Autoporadňa