Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Nedeľa, 15.12.2019
meniny má Ivica

Vodiči v Bratislave, pozor na opravy Mosta SNP, začínajú dnes!

3.7.2017 | Autoporadňa

Mesto si na opravu vyčlenilo až dva mesiace, ukončenie prác očakáva až koncom augusta. Most by mal byť počas celej opravy prejazdný, pričom doprava vraj bude obmedzená iba čiastočne.

 
 Autor: Bratislava
Táto oprava bola samozrejme avizovaná a súvisí so sondážou, ktorá už prebehla a aj podľa našich skúseností je naozaj potrebná. Stačí absolvovať jednu jazdu smerom do Petržalky v pravom jazdnom pruhu a akékoľvek pochybnosti sa vytratia. Oprava bude v dvoch etapách. V rámci prvej etapy sa bude opravovať vozovka na vonkajších jazdných pruhoch obidvoch jazdných pásov.

Druhá etapa je zameraná na opravu vozovky na vnútorných jazdných pruhoch obidvoch jazdných pásov. Práce na moste sú navrhnuté tak, aby sa rešpektovali základné požiadavky pre zaťaženie mosta. Konštrukcia mosta totiž musí byť zaťažovaná symetricky, aby sa most neporušil. Podľa dostupných informácii sa práce sa budú vykonávať aj cez víkendy a sviatky, aby sa zbytočne nezdržiavali.

Nám je ľúto iba to, že vďaka mnohým bezohľadným vodičom, ktorých vidíme na cestách aj bez dopravných obmedzení spôsobovať zdržania, akékoľvek obmedzenia na tak dôležitej ceste cez Dunaj budú naozaj výrazné. Často by pritom stačilo dodržiavať pravidlo zipsovania a najmä myslieť na to, že všetci sa potrebujeme dostať na druhú stranu rovnako a bez zbytočných zdržaní.

Autor: Andrej Ježo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media

Galéria

  
Prezuli ste na zimné. Už viete, čo spravíte s ojazdenými, letnými pneumatikami?
Poznajú slovenskí spotrebitelia svoje práva? Odpovede priniesol nový prieskumEnzo Ferrari by mal 120 rokovGaléria: Autosalón v Bratislave 2018

Ďalšie články zo sekcie Autoporadňa