Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Štvrtok, 17.10.2019
meniny má Hedviga

Naši policajti v Chorvátsku: Takto sa s nimi v prípade potreby skontaktujete

29.6.2017 | Autoporadňa

Štyri dvojčlenné hliadky so slovenskými policajtmi budú pôsobiť v najnavštevovanejších rekreačných oblastiach od 1. júla do 31. augusta. Po prvýkrát budú mať služobné autá s označením polícia.

Vďaka autám budú mobilnejší a tak budú môcť pomáhať prakticky po celom pobreží Jadranského mora. Naši policajti budú ľahko rozpoznateľní, slúžia v slovenských policajných uniformách vždy spoločne s chorvátskymi policajtmi, nemajú tu však žiadne policajné právomoci.

Prioritne budú v oblasti Trogir, Split, Podgora, Tučepi, Brela, Makarska (Splitsko-dalmatínske policajné riaditeľstvo, policajná stanica Trogir, ul. Put Muline 1). V prípade núdze budú na telefónnom čísle +385 99 7201 001.

 
 Naši policajti v Chorvátsku (Plus JEDEN DEŇ/ Matej Homol)


V rekreačnej oblasti Crikvenica, Novi Vinodolski, Opatija, Cres, Krk, Mali Lošinj, Rab, Baška, Malinska, Mošćenička Draga (Primorsko-goranské policajné riaditeľstvo, policajná stanica Crikvenica, ul. Kralja Tomislava 85 a) ich zase môžu slovenskí občania kontaktovať na čísle +385 99 7201 002. Ako informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, ak to bude potrebné, môžu byť vyslaní aj na iné miesta.

Zámerom vyslaných policajtov je je pomoc slovenským turistom, prevencia páchania priestupkov a trestných činov, či zvýšenie bezpečnosti na cestách.

 Autor: Polícia SR, SITA

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media

Galéria

  
Prezuli ste na zimné. Už viete, čo spravíte s ojazdenými, letnými pneumatikami?
Poznajú slovenskí spotrebitelia svoje práva? Odpovede priniesol nový prieskumEnzo Ferrari by mal 120 rokovGaléria: Autosalón v Bratislave 2018

Ďalšie články zo sekcie Autoporadňa