Články
Videá
Galérie

Centrum.sk: Nedeľa, 15.12.2019
meniny má Ivica

V Nitre chcú zlepšiť parkovanie. Napríklad zjednosmernením ulíc

26.4.2017 | Autoporadňa

Okrem zjednosmernenia sa má aj zefektívniť využitie záchytných parkovísk

Mesto Nitra pripravuje sériu opatrení na zlepšenie situácie s nedostatkom parkovacích miest. Primátor Jozef Dvonč na internom stretnutí s poslancami navrhol konkrétne opatrenia, ktoré majú byť predmetom rokovania 18. mája na mestskom zastupiteľstve.

Ako informoval viceprimátor Ján Vančo, medzi opatreniami je zjednosmernenie niektorých ulíc najmä v centrálnej mestskej zóne a tým získanie ďalších parkovacích miest. „Jedným z návrhov je aj lepšie využitie záchytných parkovísk napríklad na Štúrovej ulici alebo na Chrenovej, ktoré by mohli byť spoplatnené nie hodinovou, ale celodennou sadzbou, aby to bolo výhodné pre vodiča, že si odstaví auto," povedal Vančo.

 
 Záchytné parkoviská by mohli byť spoplatnené nie hodinovou, ale celodennou sadzbou (Il. foto: Matej Kalina)


Kritická situácia v oblasti parkovania je nielen v centre mesta, ale aj na sídliskách Chrenová, Klokočina, Diely a Čermáň. Na parkovacích plochách v blízkosti panelákov by mal po novom platiť zákaz státia pre nákladné vozidlá nad 3,5 tony a nadrozmerné vozidlá, ako sú autobusy, veľké dodávky či pracovné mechanizmy.

Cieľom je zamedziť tomu, aby zaberali na sídliskách parkovacie miesta pre obyvateľov. Mesto ich chce sústrediť na iných vyhradených parkovacích plochách. V Starom meste má tento rok pribudnúť 111 parkovacích miest, na Klokočine a na Dieloch 86 a na Chrenovej 48.

Autor: SITA

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

SPEKTRUM: Zaujímavosti z domova i zo sveta, o ktorých musíte vedieť. Chcete poznať objektívny názor na autá? V rubrike TESTY nájdete stovky recenzií.

 

Focus Media

Galéria

  
Prezuli ste na zimné. Už viete, čo spravíte s ojazdenými, letnými pneumatikami?
Poznajú slovenskí spotrebitelia svoje práva? Odpovede priniesol nový prieskumEnzo Ferrari by mal 120 rokovGaléria: Autosalón v Bratislave 2018

Ďalšie články zo sekcie Autoporadňa